Je to 4 roky, co jsem psal článek, jak jsem přešel k Sublime Text. Je to dávno, ale já zůstal věrný. Michal naproti tomu používá VS Code a v průběhu jsme si vyměňovali zkušenosti a poznatky o obou editorech. Jenže před 3 měsíci jsem v práci začal dělat na novém projektu psaném v TypeScriptu a tím se vše změnilo. Začal jsem používat editory oba. Na TypeScript VS Code a na PHP a ostatní jazyky Sublime Text.
Přechod k VS Code ze Sublime Text
Největší problém jsou hlavně klávesové zkratky. Každý editor a každé prostředí má jiné, a já je používám dost často na to, abych se učil nové. To je také důvod, proč jsem od Sublime dříve nepřešel na jiný editor i když jsem o tom přemýšlel. Ale teď jsem musel, protože co si budeme. TypeScript je od Microsoftu stejně jako VS Code a vzájemná integrace je velmi dobrá.
Velký výběr pluginů mě ale zachránil. Prvně jsem následoval zmíněný článek od Michala a některé pluginy si nainstaloval. A pak jsem pokračoval, abych VS Code fungoval co nejvíce jako Sublime Text.
- Sublime Text keymap and Settings importer - Jak název napovídá, provede import nastavení a nastaví klávesové zkratky jako v Sublime Text. Zachránilo mi to hodně nervů.
- Code spell checker - protože udělat překlep je tak jednoduché. Tento plugin kontroluje pravopis.
- File Utils - plugin nejvíce podobný Advanced new File pluginu ze Sublime Text
- Project manager - VS Code úplně postrádá projekty jak je má vyřešen Sublime, to mi hodně chybělo ale tento skvělý plugin je dokonale nahradil včetně klávesových zkratek
- Dále jsem doinstaloval ještě DotENV, Prettier a Rainbow CSV.
Přechod z VS Code zpět k Sublime Text
Po delším používání VS Code a neustálém přepínání se Sublime Text jsem zjistil, že mi některé funkce chybí naopak v Sublime Text. Začal jsem se tedy dívat, co bych mohl ještě doinstalovat za pluginy, aby přechod mezi jednotlivými editory byl co nejhladší.
- EditorConfig - skvělý plugin, který nastaví editor (taby vs mezery, počet mezer apod) na základě souboru .editorconfig. Což umožňuje sdílet nastavení editoru mezi vývojáři i mezi různými prostředími
- FileIcons a Git badges like VS Code - FileIcons nastaví ikonky pro jednotlivé typy souborů a Git badges like VS Code zase změní git badge v seznamu souborů - je to plugin vlastní tvorby, o tom příště.
- LSP a LSP-intelephense - udělají ze SublimeText udělají IDE. Napovídání PHP metod a tříd a mnoho dalšího. Kromě LSP-intelephense který je pro PHP existuje i plno dalších pro další jazyky.
- Blade snippets a Laravel Blade Highlighter - oba pluginy jsou vhodné při psaní aplikací s Laravelem.
- Mezi ostatními pluginy jsou TabsExtra, DotENV a rainbow_csv
Máte ještě další tipy, co v Sublime Text nesmí chybět? Podělte se s ostatními v komentáři
K tomuto článku již není možné přidávat další komentáře